« Kolovoz 2017 »

Vremenik pisanih provjera znanja za šk.god. 2016./17. dostupan je u dokumentu.

U 2.a razredu: Roditelji i obitelj – suradnici u nastavnom procesu
Autor: Ljiljana Studeni, 5. 6. 2017.

U sklopu nastavne teme Zanimanja koju su učenici 2.a obrađivali na nastavi prirode i društva, našlo se prostora i za realizaciju ciljeva vezanih uz suradnju s roditeljima i članovima obitelji.

Jedan od primarnih bio je razvijanje mnogostrukih veza koje se temelje na međusobnom povjerenju i bogatoj dvosmjernoj komunikaciji između škole i obitelji učenika.

U tom kontekstu učenici su imali dva zanimljiva nastavna sata na kojima su gđa. Ksenija Šavorić (majka učenika Noe Šavorića) te Karla Ledić (sestra učenika Andrije Ledića koja je ujedno i prof. glazbene kultrure u našoj školi), predstavile svoja zanimanja.

Pod «opširnije» pročitajte više informacija te pogledajte fotografije.

Učenici 2.a su zahvaljujući susretljivosti gđe. Ksenije Šavorić doznali mnogo zanimljivosti o zanimanju krojačice/krojača, ali i o drugim zanimanjima za koja su potrebne vještine krojenja i šivanja odjeće, npr. modnog dizajnera. Majka našeg Noe pokazala je učenicima čitav proces nastajanja odjevnog predmeta te pred učenicima u razredu spretno i po mjeri sašila suknjicu za našu prijateljicu Ines.

Što sve može raditi osoba koju zanima glazba te gdje sve može raditi jedan glazbenik koji završi glazbenu školu ili neki studij vezan uz glazbenu kulturu i umjetost, učenicima je približila Karla Ledić. S učenicima je provela veselu i poticajnu radionicu kojom im je dala uvid u mnoge mogućnosti koje pruža bavljenje glazbom i ljubav prema glazbi.

Učenici su postavljali mnoga zanimljiva pitanja razrednim gostima, a zahvaljujući ovako organiziranoj nastavi, mnogi od njih su odlučili postati krojačice/krojači i glazbenice/glazbenici.

Pripremila:

Ljiljana Studeni, učiteljica 2.a