Likovni radovi naših učenika u Muzeju suvremene umjetnosti
Autor: Ljiljana Studeni, 19. 5. 2017.

Dana, 18.5.2017. godine u Muzeju suvremene umjetnosti otvorena je izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2017. povodom Međunarodnog dana muzeja
Tema LIK-a ove godine je Zvučna slika, a podteme/poticaji su ritam svjetla i ritam boja u mediju fotografije.

Više pročitajte pod "opširnije".

Na natjecanju - izložbi LIK 2017. sudjelovale su 54 osnovne škole s 397 likovnih radova i 4 srednje škole sa 6 radova s područja Grada Zagreba. Na županijskoj razini odabrano je 159 učeničkih radova - fotografija iz 35 osnovnih škola i 4 rada iz tri srednje škole. Fotografije učenika koji su prošli na županijskoj razini izložene su na izložbi u galerijskom prostoru MSU-a. Fotografije naših učenica Nine Stojak, 6.b i Nike Berend, 6.e izložene su na izložbi a fotografija učenice Leonore Mazzi, 5.f nalazi se među 10 izabranih za državno natjecanje.

Učiteljica mentorica likovne kulture:

Ivana Popovac Hristov