« Prosinac 2017 »

Vremenik pisanih provjera znanja za šk.god. 2017./18. dostupan je u dokumentu.

Vremenik. 1.polugodiste.xls

Tri razbojnika
Autor: Filip Gorupec, 19. 7. 2017.

Učenici prvih razreda sa svojim učiteljicama posjetili su Muzej suvremene umjetnosti. Gledali su dječji animirani film Tri razbojnika. Svrha  posjeta bila je približiti film i filmsku umjetnost u suglasju s drugim umjetnostima. Vrijednosti koje su osvijestili i razvijali uz film su: vjera u sebe – usamljenost – prijateljstvo – obitelj – suprotstavljanje strahu. Nakon projekcije filma učenici su sudjelovali u radionici (radionica optičkih igračaka) i obilasku stalnog postava Zbirki u pokretu.

Nakon smrti roditelja mala Tina treba otići u sirotište, koje vodi zlobna odgajateljica. Kočiju kojom se djevojčica vozi u novi dom, usred tamne šume napadnu trojica razbojnika odjeveni u crne kapute i šešire. Hrabru i pametnu Tina razbojnici potpuno oduševe i ona se dosjeti načina kako bi mogla izbjeći odlazak u sirotište (razbojnike uvjeri da je njen otac bogati maharadža koji je za nju spreman platiti visoku otkupninu;  nagovori ih da je otmu, te njihov razbojnički život u nekoliko dana potpuno okrene naglavce). U nastavku upoznamo i zlobnu tetu i njenu jadnu siročad, redom opsjednutog policajca i mnogobrojne pomalo neobične životinje. Nakon ustanka u sirotištu, kojeg prati gađanje s hranom, djeca uzimaju stvar u svoje ruke i zajedno s razbojnicima događaje vode do pravog sretnog završetka.