« Kolovoz 2018 »

Vremenik pisanih provjera znanja za šk.god. 2017./18. dostupan je u dokumentu.

Vremenik. 1.polugodiste.xls

Poziv: Promocija moderne znanosti i tehnologije
Autor: Ljiljana Studeni, 4. 12. 2017.

Istraživački centar mladih znanstvene neprofitne studentske udruge s FER-a poziva sve zainteresirane učenike i profesore na tri zanimljiva događanja.

• Mjesto radnje: FER
  • Vrijeme radnje: tijekom  mjeseca prosinca

Što sve organiziraju studenti FER-a, proučite po «opširnije».

1. Dan znanosti i tehnologije  - 9.12. 2017.
Događanje se sastoji od niza radionica i predavanja raznih tematika, a cilj je pokazati čime se mladi znanstvenici i inženjeri, koji završe faks, mogu baviti. Dakle, radionice su namijenjene budućim znanstvenicima i inženjerima.

Za neke od radionice je potrebna prijava, stoga - požurite!

2. Hour of Code 2017 - Python i Arduino za modernu znanost i eksperimente - 10.12. 2017.
Događanje se sastoji od dviju radionica, a njihov je cilj naučiti kako iskoristiti Arduino i Python za jednostavnu i jeftinu izradu vlastite mjerne opreme za eksperimente. Ova bi radionica mogla koristiti svima koji se u budućnosti žele baviti znanošću.
(1) radionica: Moderni eksperimenti – prikazivanje podataka u realnom vremenu koristeći Arduino i Python.
(2) radionica: Moderni eksperimenti – vlastita grafička sučelja (GUI) za eksperimente.

Na radionice je moguće primiti samo 20 učenika te su potrebne prethodne prijave.

3. RasPitaj se! - Raspberry Pi radionice - 16. i 17.12 . 2017.

RasPitaj se! je znanstveno edukativni program namijenjen prvenstveno srednjoškolcima i studentima, ali i onima koji se prvi puta susreću s programiranjem i računalima za ugrađene sustave. Ovaj će program omogućiti korak u jedan novi svijet - svijet Raspberry Pi-a. Raspberry Pi je fleksibilna platforma koja nudi puno. Njaprije kao edukacijska platforma, a kasnije i kao prava mala projektna platforma za gotovo sve što vam padne napamet.
Na radionice je moguće primiti samo 15 učenika tako da su potrebne prethodne prijave.

Više o svim radionicama te linkovi na google forme za prijave su na www.icm.hr.

Sve radionice su besplatne.

U nastavku su i plakati za događaje - klikom na sliku, uvećati!