MICRO:BIT

Odlazak drugih razreda u kino
Autor: Filip Gorupec, 4. 1. 2018.

Filmska priča o Ferdinand koja dokazuje da ne smijemo imati predrasude i suditi o niti jednoj osobi ili životinji samo po izgledu razveselila je učenike drugih razreda na kraju prvoga obrazovnog razdoblja. Učenici su razvijali naviku kulturnog ponašanja u javnoj ustanovi i proširili su svoja znanja iz područja medijske kulture.

Ferninand je film o velikom biku sa još većim srcem koji bi radije mirisao cvijeće, nego ulazio u borbu sa matadorima. Nakon što su ga ljudi pogrešno doživjeli kao jednu razuzdanu zvijer, Ferdinanda zarobljavaju i odvode od kuće. Odlučan da se vrati u obitelj, on okuplja tim krajnjih suprotnosti i kreće na nevjerojatnu avanturu.