MICRO:BIT

Dobri primjeri iz prakse u našoj školi
Autor: Ljiljana Studeni, 13. 2. 2018.

O dobrim primjerima iz prakse u našoj školi objavljen je članak na Portalu Medijska pismenost. Članak možete pročitati OVDJE

O portalu Medijska pismenost koji preporučujemo roditeljima i učenicima, možete pročitati pod - "opširnije"

Portal medijskapismenost.hr proizašao je iz kampanje Agencije za elektroničke medije i UNICEF-a „Birajmo što gledamo“ koja je kroz različite primjere prikazala mogući utjecaj medija na djecu i roditelje.

U međuvremenu, oko teme medijske pismenosti medijskapismenost.hr okuplja i druge partnere koji svojim djelovanjem doprinose podizanju medijske pismenosti u Hrvatskoj, a među njima su Akademija dramske umjetnosti, Fakultet političkih znanosti u Zagrebu, Hrvatski audiovizualni centar i Hrvatski filmski savez, te brojni drugi suradnici.

Zajedničkim sadržajem koji nastaje  kroz djelovanje svih partnera želi podržati prvenstveno roditelje, skrbnike te učitelje u podizanju razine vlastite medijske pismenosti te medijskih vještina i znanja djece.