Ples pod maskama: Treći razredi
Autor: Ljiljana Studeni, 26. 2. 2018.

Učenici i učiteljice trećih razreda proveli su jedan veseli nastavni sat u školskoj dvorani povodom Fašnika. Ples pod maskama zabilježen je nizom fotografija te kratkim videom.

Više informacija potražite pod "opširnije".

Omogućili smo učenicima ples pod maskama u sportskoj dvorani škole. Maskirali su se kako žele, sami su birali koja će maska biti, uz preporuku da masku osmisle, a zatim i izrade sami, uz pomoć svojih roditelja.

Ove godine nismo im mi, učiteljice, organizirale program zabave, a ni pripremile koje će igre igrati, osim što smo pustile glazbu na razglas. Glavna i odgovorna za glazbu bila je učiteljica Ela Ivanišević.

Poučavamo generacije kojima, uglavnom, roditelji i odrasli organiziraju razne programe za slobodno vrijeme i zabavu. Nerijetko se čudimo djeci kada govore da ne znaju što bi se igrala i što bi radila u slobodno vrijeme, a gotovo najčešće im mi odrasli organiziramo proslave rođendana s animatorima, igru u igraonicama s voditeljima, uz budno oko roditelja ili učitelja.

Stoga smo ove godine učenicama i učenicima dali priliku da se sami zabave - kako žele i kako ih veseli. Neki su se odmah snašli i prepustili igri, plesu i veselju, neki isprva nisu znali što bi, ali su se brzo opustili i uklopili poneseni dobrom atmosferom.

Djeci češće treba dati priliku da bi jednoga dana mogla biti samostalna. Pustiti ih da pokažu što su naučila, spoznala. I što od toga znaju primijeniti.

FOTOGRAFIJE pogledajte OVDJE.

Atmosferu povodom veselog Fašnika dočarali smo kratkim videom:

Za pokretanje videa kliknite na sliku.