3D printanje

Projekt: "Code Kids Croatia 2018"
Autor: Mirela Mareljić Babić, 22. 10. 2018.

U okviru Europskog tjedna kodiranja ( EU Code Week), u suradnji s Hrvatskim robotičkim savezom, održane su radionice programiranja ("Code Kids Croatia 2018").

Učenici šestih razreda učili su izrađivati animacije i igrice u vizualnom programskom jeziku Scratch

Učenicima je predstavljeno i Raspberry Pi računalo i njegove sposobnosti. Raspberry Pi je računalo veličine kreditne kartice koje je u potpunosti smješteno na jednoj, matičnoj, ploči. Dva takva računala nastavljamo koristiti i istraživati na izvannastavnoj aktivnosti "Robotika".

Cilj radionice bio je približiti programiranje kroz zabavan način.

Fotografije pogledajte pod "opširnije"

Mirela Mareljić Babić,

učiteljica informatike