POBJEDA NAŠIH RUKOMETAŠICA - DAN ZA PAMĆENJE
Autor: Snježana Babić, 25. 3. 2019.

Rukometašice naše škole su na Dan školskog sporta održanog u Areni Zagreb 20.ožujka još jednom pokazale koliko dobro igraju osvajanjem 1. mjesta pobjedom nad OŠ Ljubljanica, koju su smatrale lakim pobjednikom. Uz tu fantastičnu pobjedu djevojke su se plasirale na Državno prvenstvo u Poreču. Iako smo bili sigurni da će djevojke pobijediti, navijanja nije nedostajalo.

Kao podrška tog dana u Areni bili su naravno profesor Ivan Bertović, a zatim i profesorica Ivana Zrno s novinarskom ekipom, nogometna ekipa dječaka u pratnji profesorice Marije Martinec, naša školska pedagoginja Ilijana Bertović,  pa čak i naša ravnateljica Renata Flajhar.

Djevojke su izvrsno igrale te su pobijedile s čak 10 golova razlike na što su komentirale da je mogla biti i pobjeda za 20 golova, a naša učenica Lana Jurina koja je osvojila nagradu za najboljeg strijelca prvenstva rekla nam je da je to sve u svemu dobar osjećaj. Djevojke su nam se povjerile i rekle da je uoči utakmice bilo male treme, ali da je atmosfera bila odlična, kao i navijači pa ih je trema brzo prošla. Na pitanje za koga smatraju da je najviše pridonio pobjedi neke djevojke su zajedno s profesorom Ivanom Bertovićem odgovorili da su svi pridonijeli, dok je ostatak rekao da su to igračice Lana Jurina, Nika Gavrilović, Kala Kosovac i Elizabeta Vilček. Također su nam rekle da su vrlo zadovoljne vodstvom prof. Bertovića i da on vjeruje u njih, a profesor nam je rekao kako je vrlo zadovoljan našim vatrenim igračicama i da su odlično igrale, te mu je žao što generacija osmašica odlazi i da će nam svima nedostajati. Osmašice smo pitali s kim im je draže igrati, ovogodišnjim ili prošlogodišnjim timom, a na to su nam s osmijehom odgovorile da im je bilo draže ove godine,  jer su starije pa i glavne.

Jako smo ponosni na naše rukometašice i želimo im svu sreću u prolasku dalje,a ovo su rečenice po kojima bi voljele biti zapamćene:

• LANA JURINA: Ekipa, bili ste mrak.
  • NIKA BEREND: JI-JIIII!!!!
  • LARA PUDIĆ: Pusti vodu da miševi odu!
  • LANA BRNIĆ: Važi.
  • LEA LALIĆ: Idemo na državno. Sretna sam. Točka.
  • ANTONELA ABAZA: I sami znate da smo najbolje.
  • KATJA MARIĆ: I sam znaš.
  • KALA KOSOVAC I NIKA GAVRILOVIĆ: VAMOSS!
  • MARTINA SENJAK: Šaim se.

Napisale: H. Đurinić, L. Šteko, 8.e