Micro:bit

Dan jabuka u našoj školi
Autor: Snježana Babić, 22. 10. 2020.

Produženi boravak 2.D razreda je, sa svojom učiteljicom Marijom Čorak, obilježio Dan jabuka prigodnom degustacijom nekoliko sorti jabuka.

Naučili su zašto su jabuke zdrave te zašto "jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van".
Učenici su kroz degustaciju raspravljali o svakoj sorti jabuke: o njezinoj boji, obliku, okusu i strukturi. Zatim su ih uspređivali, koja je najslađa, najkiselija, koja ima tanku, a koja deblju kožicu, koja je hrskavija, a koja brašnasta. Nakon toga su napravili anketu o tome koja sorta je najfinija većini učenika.
I na kraju su, kroz likovno izražavanje, naslikali svoju jabuku te pritom naučili kako miješanjem boja dobiti svjetliju i tamniju nijansu boje.