ŠKOLSKI MEDNI DAN S HRVATSKIH PČELINJAKA 2020.
Autor: Snježana Babić, 7. 12. 2020.

Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka 2020. u 1. a

Povodom obilježavanja Svetog Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, učenici 1. a razreda sa svojom učiteljicom Irinom proveli su Program Školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka. Program se sastojao od  radionica za djecu o važnosti i značaju pčelarstva.

Učiteljica je učenicima pročitala edukativnu brošuru ,,Pčelica Jelica i medo Edo'', pročitala nekoliko zanimljivosti o pčelama i njihovom životu te o dobrobitima meda. Otpjevali su pjesmu ,,Bumbari i pčele'' i pogledali animirani film ,,Pčelica Maja - Majin vrt''. Kroz edukativnu prezentaciju učenici su ponovili sadržaje koje su spoznali o pčelama i medu. Na kraju radionica u promotivnu vrećicu spremili su Nacionalnu staklenku za med na čiji su poklopac zalijepili naljepnicu s likom pčelice Jelice.