Micro:bit

20. listopada - Svjetski dan jabuka
Autor: Snježana Babić, 20. 10. 2020.

Dan jabuka u 3.c

Učenici 3.c razreda obilježili su Svjetski dan jabuka  kroz likovnu radionicu. Od glinamola su izrađivali polovice jabuke, a zatim su ih po vlastitom izboru ukrašavali bojom. Jabuka je jedna od prvih voćki koju su ljudi uspjeli kultivirati te je tako važan dio ljudske prehrane. Poznato je da se svakodnevnim konzumiranjem jabuka može spriječiti pojava mnogih zdravstvenih poteškoća i oboljenja.

Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

Radovi se mogu pogledati u foto - galeriji!

učiteljica  Snježana Babić