3D modeliranje i micro:bit radionice - ERW2020
Autor: Mirela Mareljić Babić, 12. 12. 2020.

Europski tjedan robotike (ERW2020) je manifestacija u kojoj se u cijeloj Europi održavaju radionice, predavanja, izložbe i natjecanja iz robotike.

Ove godine priključili smo se po prvi puta u obilježavanje EU tjedna robotike s radionicama 3D modeliranja i micro:bit-a koje provodi učiteljica informatike Mirela Mareljić Babić.

Učenici šestih razreda izrađivali su maskicu za micro:bit u jednostavnom besplatnom online programu za izradu i 3d modeliranje - Tinkercad, dok su učenici četvrtih razreda programirali micro:bit kao svjetleće lampice koje su krasile školsku jelku. Kratki video aktivnosti pogledajte ovdje.