Micro:bit

Posjet Kući za smještaj djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi ,,Sv. Franjo’’, Vugrovec
Autor: Snježana Babić, 24. 12. 2020.

,,Najveća sreća? Biti koristan drugima.’’    Majka Terezija

Vjeroučitelji i vjeroučiteljice Osnovne škole Jelkovec i ovog adventa odlučili su razveseliti djecu. Uz pomoć svojih učenika, njihovih roditelja i učiteljica skupili su velik broj paketića za korisnike  Kuće za smještaj djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi ,,Sv. Franjo’’, Vugrovec. Uljepšali su Božić nepoznatom prijatelju slatkišima, knjigama, igračkama, higijenskim potrepštinama.... Djeca u Kući razveselila su se paketićima i zahvalila su svim učenicima i njihovim roditeljima.

Kuća je počela s radom 7. listopada 1972. godine. Kapacitet kuće je 32 korisnika, a djelatnost skrb o djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta do njihove punoljetnosti, odnosno završetka školovanja.

Kuća u Vugrovcu prvi je objekt kojeg je Caritas Zagrebačke nadbiskupije sagradio za smještaj djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Osim redovitih osnovnoškolskih i srednjoškolskih obveza neka djeca bave se izvanškolskim aktivnostima u mjesnim kulturno-umjetničkim društvima i sportskim klubovima.

Fotografije možete pogledati u foto - galeriji!