OBAVIJEST O POČETKU DRUGOG OBRAZOVNOG RAZDOBLJA 2020./2021.
Autor: Snježana Babić, 16. 1. 2021.

Dragi roditelji i staratelji, dragi učenici,

drugo polugodište školske godine 2020./2021. počinje u ponedjeljak, 18. siječnja 2021. Nastava počinje prema rasporedu za B smjenu (prvi, drugi, četvrti, šesti i osmi razredi ujutro, a treći, peti i sedmi razredi poslije podne).

Učenici razredne nastave (od prvog do četvrtog razreda) dolaziti će na nastavu u školu, a učenici predmetne nastave (od petog do osmog razreda) pratit će nastavu na daljinu.

Da bismo olakšali praćenje nastave na daljinu, raspored smo malo prilagodili uvjetima za rad u jutarnjoj smjeni za cjelokupnu predmetnu nastavu. Privremeni raspored ćete dobiti od svojih razrednika. Učenici predmetne nastave će se u nastavu na daljinu uključiti prema rasporedu. Učitelji će održavati nastavu ili u obliku video poziva ili će slati nastavne materijale putem platforme Teams. Učitelji će učenicima biti dostupni za pitanja i konzultacije uvijek u vrijeme  nastavnih sati po rasporedu. Izborna nastava stranih jezika i informatike je u suprotnoj smjeni.

Nastava na daljinu je oblik obvezatne redovne nastave. Stoga će se izostanci s nastave na daljinu bilježiti kao izostanci zbog nedolaska u školu. Za opravdani izostanak je potrebna ispričnica.

Tijekom potresa naša škola nije imala oštećenja. Ona je sigurno mjesto kako za učenike tako i za sve djelatnike škole te iz tog razloga ne očekujemo neugodnije situacije od dosadašnjih. Međutim, zbog potresa koji su zasigurno sve nas uznemirili, moramo se pripremiti i naučiti ponašati u nepredviđenim situacijama. Iz tog razloga će se razni oblici edukacije uz vježbe evakuacije provoditi od prvog dana nastave.

U prilogu su protokoli o postupanju u slučaju potresa i plan evakuacije (plan evakuacije je zalijepljen na vratima svake učionice. Ostali edukativni materijali i filmovi koristit će se tijekom nastave u školi i na daljinu.

Podsjećam da je još uvijek na snazi obveza pridržavanja epidemioloških mjera o kojima i nadalje vodimo računa kako bismo očuvali zdravlje svih nas.

Veselimo se dolasku naših učenika razredne nastave u školu i nadamo se da će nam i „veliki“ ubrzo doći.

Želim vam svima mirno, ugodno i uspješno drugo polugodište.

Vaša ravnateljica,

Ljiljana Lepan Babić, prof.