Glasanje za najbolji kalendar GRAD ZAGREB
Autor: Snježana Babić, 1. 6. 2021.

DAJTE GLAS GRADU ZAGREBU do 5.6.2021. u ponoć na poveznici:

Dragi učenici, roditelji, učitelji, suradnici,

neki od vas već imaju informaciju o projektu u kojem su sudjelovali učenici naše škole, koji sada pohađaju sedme razrede, zajedno s učenicima iz jedne osnovne škole i jedne gimnazije. Projekt se odvijao u 7 hrvatskih gradova i završen je izradom kalendara.

Kalendar za 2021. godinu je rezultat uspješne suradnje učenika zagrebačkih škola i to Osnovne škole Jelkovec, Osnovne škole Augusta Harambašića i III. gimnazije u okviru projekta Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkog jezika - KDV Osnaživanje njemačkog jezika u obrazovnoj vertikali hrvatskog obrazovnog sustava. Projekt je ostvaren u suradnji s Njemačkim veleposlanstvom u Zagrebu, uz potporu Ministarstva vanjskih poslova Savezne Republike Njemačke.

Tema projekta je Putovanje kroz moju regiju / moj grad. Učenici su predstavili grad Zagreb kroz šest aspekata: povijest, geografska obilježja, jezične osobitosti, događanja, znamenitosti i jedinstveno obilježje. Vlastite tekstove na njemačkom jeziku  su obogatili fotografijama, videozapisima i likovnim radovima.

Cilj projekta je podizanje svijesti o važnosti znanja stranih jezika kao jedne od ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje prema preporukama Europske komisije.

Otvoreno je glasanje do 5. lipnja 2021. za najbolji kalendar po gradovima.  Za svaki grad treba dati ocjenu od 1 do 5. Mi smo sudjelovali u izradi kalendara GRAD ZAGREB. Molim vas da učenici, roditelji, bake, djedovi, prijatelji, susjedi da daju svoj glas Gradu Zagrebu putem sljedeće poveznice.

Nadam se da će uz vašu pomoć naša ekipa Grad Zagreb postići najbolje rezultate.

Srdačan pozdrav,

Ljiljana Lepan Babić, prof.

Ravnateljica