Važnosti očuvanja čistoće okoliša
Autor: Snježana Babić, 10. 6. 2021.

Čuvajmo čistoću okoliša

Kraj nastavne godine učenici 1. a razreda sa svojim učiteljicama Irinom i Petrom  proveli su ispred Knjižnice Jelkovec u društvu knjižničarke Irene. Priča o kapljici Karli Tatjane Stepinac potakla je učenike na razgovor o važnosti očuvanja čistoće okoliša.

Uspoređivali su promjene u prirodi i opisivali su važnost brige za prirodu i osobno zdravlje. Svoju brigu za očuvanje okružja u kojemu žive i borave pokazali su slikajući vodu u zavičaju i pišući eko poruke. Poruke i slike pretočili su u plakate koji iznose odgovorno  ponašanje prema okolišu.