Bontončić za sedam patuljaka ...
Autor: Snježana Babić, 17. 6. 2021.

Knjižničarka Irena – gost u 1. a razredu

Učenike 1. a razreda i njihove učiteljice Irinu i Petru iznenadila je dolaskom knjižničarka Irena. Učenici su marljivo tijekom nastavne godine posjećivali Knjižnicu Jelkovec, pa ih je razveselilo još jedno druženje. Učenici su se ugodno smjestili ispred učionice, pored školskog cvjetnjaka, i slušali priču Ivanke Borovac Bontončić za sedam patuljaka.

Saznali su kako su patuljci silno željeli na Snjeguljičino vjenčanje, ali im lijepo ponašanje nije bilo jača strana. Tonko Bontonko podučio ih je bontonu i nagovorio Gospodina Finka da ih povede u dvorac. Neki učenici pronašli su se u ponašanju patuljaka i zaključili kako se uvijek trebaju primjereno ponašati. Prisjetili su se pravila ponašanja u kulturnim ustanovama, prijevoznim sredstvima, školi, obitelji… Kroz igru ponovili su bonton i obećali kako će ga se nastojati pridržavati.

Pozdravili su knjižničarku Irenu i međusobno si poželjeli ugodan ljetni odmor.