Učitelji izvan škole: Učiteljica Marija Čorak
Autor: Ljiljana Studeni, 10. 12. 2015.

Učenici, a često puta i roditelji, učitelje doživljavaju isključivo kroz posao koji rade u školi te nemaju uvid u brojne druge talente koje posjeduju i uspjehe koje postižu i izvan svojih učionica.

Stoga predstavljamo “drugu stranu” učiteljice Marije Čorak, koju ovih dana imamo priliku gledati u popularnom HRT-ovom showu ''Ja to mogu'' i uživati u prezentaciji njezinih plesnih vještina.

Više o talentu učiteljice Marije Čorak pročitajte pod “opširnije”.

Djelatnica naše škole Marija Čorak, učiteljica je u produženom boravku 1.a i 1.b razreda. Osim toga, ona se punih osam godina uspješno bavi i irskim plesom. Predsjednica je i jedna od voditeljica Plesnog studia Celtic Fantasy.

Ovih dana Marija sudjeluje u poznatom i vrlo gledanom showu Hrvatske radio televizije “Ja to mogu, i to kao mentorica poznatim osobama hrvatske estrade. Njezin je zadatak da određene poznate osobe poduči nekoj njima nepoznatoj vještini koju baš i nije lako savladati, i to u samo tjedan dana.

U emisiji koja je prikazana prošle subote mogli smo vidjeti učiteljicu Mariju kako prezentira vrlo zanimljiv i zahtjevan irski step, a ove subote, 12.12.2015. na HRT1, u 20:00 sati, imat ćemo priliku vidjeti kako su Lana Jurčević i Ana Majhelić pod njezinim mentorstvom savladale irski step u tjedan dana, .

Pozivamo vas da pogledate ovu emisiju i uživate u plesu poznatih za što je zaslužna naša kolegica Marija, a svi koji su redoviti posjetitelji naših školskih priredbi znaju da je jedna od omiljenih točaka na priredbama upravo irski step kojemu podučava i nadarene učenice naše škole.