Projekt za roditelje: Roditeljstvo u ogledalu – projekt jačanja roditeljskih kompetencija
Autor: Andreja Flanjak, 28. 2. 2016.

Dragi roditelji,

Roditeljstvo predstavlja jednu od najzahtjevnijih i najintenzivnijih uloga u životu. Očekivanja od roditelja sve više rastu i svima ponekad treba podrška i pomoć.  Iskra drugu  godinu zaredom provodi projekt "Roditeljstvo u ogledalu – projekt jačanja roditeljskih kompetencija". Projekt provodimo u partnerstvu s OŠ Jelkovec uz  potporu  Ministarstva socijalne politike i mladih. Cilj projekta je unapređivanje i jačanje roditeljskih kompetencija i osiguravanje stručne podrške roditeljima u lokalnoj zajednici Novi Jelkovec.

Više informacija pročitajte pod Opširnije.

Kroz ciklus od 6 interaktivnih radionica imat ćete priliku steći nove uvide i spoznaje o odgojnim metodama, unaprijediti svoju komunikaciju i ponašanje prema djeci, dobiti savjete i pomoć u otklanjanju poteškoća i prepreka u odgoju djece. Moći ćete poraditi na aktivnom rješavanju obiteljskih problema, njegovanju pozitivnih obiteljskih odnosa i stvaranju poticajnog ozračja za odgoj djece. Čut ćete i druge roditelje i njihove načine nošenja s odgojem djece te dobiti podršku i mogućnost stvaranja iskustvene mreže podrške među roditeljima.

Radionice će se održavati u prostoru Iskre, Rimski put 31 (Novi Jelkovec), prema sljedećem rasporedu:
1. radionica „Osnove obiteljske komunikacije“ – 09. ožujka 2016., 18 - 19,30h
2. radionica „Emocionalni i socijalni razvoj djece“ – 16. ožujka 2016., 18 - 19,30h
3. radionica „Stilovi odgoja djece i dječje psihološke potrebe“ – 23. ožujka 2016., 18 - 19,30h
4. radionica „Postavljanje granica u odgoju djece“ – 30. ožujka 2016., 18 - 19,30h
5. radionica „Razvoj samopouzdanja kod djece“ – 06. travnja 2016., 18 - 19,30h
6. radionica „Utjecaj partnerskih odnosa na kreiranje obiteljske atmosfere i odgoj djece“ – 13. travnja 2016., 18 - 19,30h

Voditeljice radionica su Željka Mazzi, mag. socijalnog rada i Lada Bihler, dipl. psiholog. Radionice za roditelje su besplatne uz obaveznu najavu dolaska na sljedeće kontakte: info@iskra-ces.hr ili na telefon 098 322-289. Moguće je prijaviti se na cijeli ciklus radionica ili na radionice pojedinačno.

U sklopu ovog projekta nudimo i individualno savjetovanje za roditelje koji imaju aktualnu teškoću u odgoju djece i treba im stručni savjet, podrška ili mišljenje. Naša savjetovanja financiraju se iz projekta i besplatna su za sve roditelje. Za termin savjetovanja u ugodnoj i diskretnoj atmosferi možete se dogovoriti javljanjem na kontakte info@iskra-ces.hr ili 098 322-289.

S radošću vas očekujemo