Poziv: Interaktivna izložba: Promisli! – Nauči od prirode!
Autor: Andreja Flanjak, 2. 5. 2016.

Poštovani,

Goethe- Institut Kroatien se više od 40 godina u Hrvatskoj angažira za njemački jezik i potiče nastavu njemačkog jezika u hrvatskim školama. Od 29.04.- 15.05.2016 u Klovićevim Dvorima (Jezuitski trg 4, 10000, Zagreb) smještena je Interaktivna izložba: Promisli! – Nauči od prirode! Od utorka do nedjelje može se posjetiti u vremenu od  11.00- 19.00 sati. Ulaz je slobodan.

Interaktivnu izložbu čine 4 stanice, koje predstavljaju 4 osnovna elementa: voda, vatra, zrak i zemlja. Izložba je namijenjena  učenicima od petih razreda osnovne škole i nadalje te ih želi senzibilizirati za temu ekologije i ispravnog ophođenja prema prirodi.

Primarni cilj izložbe nije „učenje podataka“, nego poticanje učenika na razmišljanje i promišljanje o zadanoj temi i stvaranju vlastitih malih projekata koji integriraju više nastavnih predmeta.

Više pročitajte pod Opširnije!

Tijekom navedenog razdoblja održat će se razne aktivnosti:

1.   Potraga za učenice i učenike petog razreda osnovne škole do četvrtog razreda srednje škole i sve ostale zainteresirane osobe

Za dolazak na izložbu nije potrebna posebna najava. Na licu mjesta (Klovićevim Dvorima, Jezuitski trg 4, Zagreb) su pratitelji izložbe te će učenicima podijeliti radne listiće, koji se tokom razgledavanja mogu riješiti u potrazi. Pratitelji će provjeriti rješenja na temelju kojih će učenici dobiti malu poticajnu nagradu za uspješno riješen listić.

2.   Stručno usavršavanje za profesore i učitelje njemačkog jezika u Goethe- Institutu Kroatien

Profesori i učitelji njemačkog jezika 3. i 10.svibnja od 16.00- 17.30 sati mogu prisustvovati stručnom usavršavanju na temu ekologije. Naš ekspert za nastavu, gospodin Ralf Klötzke, imat će 90-minutnu radionicu u Goethe- Institutu Kroatien (ul. Grada Vukovara 64, Zagreb). Osim što će učitelji dobiti uvid u to kako se tema ekologije može obraditi na samom satu njemačkog jezika, saznat će i kako se tema može odraditi kao međupredmetni projekt. Potrebna je prijava na: dario.majdandzic@zagreb.goethe.org. Rok prijave je za prvi termin je do 29.04., a za drugi termin do 8.svibnja 2016.

3.   Radionice za učenice i učenike od petog razreda osnovne škole do 4. razreda srednje škole u Goethe- Institutu Kroatien u suradnji sa ZEZ-om i Udrugom Balthazar

Uz prethodnu prijavu, učenici nas mogu posjetiti u Goethe- Institutu Kroatien. Učenici će imat mogućnost provođenja eksperimenata u suradnji s ZEZ-om i Udrugom Balthazar. Predbilježbe školskih grupa primamo na: dario.majdandzic@zagreb.goethe.org Rok prijave je do 8.svibnja 2016.

Sve ostale informacije možete pronaći na https://www.goethe.de/de/spr/unt/ver/una.html?wt_sc=umdenken.

Kratak film o izložbi možete vidjeti ovdje: https://www.goethe.de/de/spr/unt/ver/una/fza.html