Prvi razredi u Gradu mladih
Autor: Ljiljana Studeni, 28. 9. 2016.

Učiteljice prvih razreda sa svojim učenicima provele su terensku nastavu u Gradu mladih. Učili su  otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti u kojoj su se učenici susreli  s prirodnom i kulturnom okolinom u zavičaju.

Više o terenskoj nastavi pročitajte pod opširnije, a fotografije pogledajte OVJDE.

Razvijali su vidne, auditivne, suradničke i socijalne kompetencije, znatiželju za otkrivanje pojava u prirodnoj i društvenoj zajednici, osvijestili su složenost i međusobnu povezanost u čovjekovu okruženju, razvijali su pozitivan odnos prema prirodi i naviku čuvanja prirode te poticali kulturno ponašanje na javnim mjestima.

Integrirani nastavni dan učenici su proveli izvan učionice, na svježem zraku, u okruženju gdje su imali doticaj sa stvarnim izvorima znanja. Uočavali su jesenske promjene u neposrednoj okolini i njihov utjecaj na život te se družili i zabavljali  uz rekreaciju, šport i zajednički ručak. Sakupljenim jesenskim plodovima učenici su ukrasili učionice.

učiteljica Irina Vitez