Dani kruha
Autor: Ljiljana Studeni, 18. 10. 2016.

Ovogodišnje obilježavanje Dana kruha u našoj školi pratili su i učenici izvannastavne skupine Mali novinari koju vodi profesorica hrvatskoga jezika, Ivana Zrno. O svečanosti koja je organizirana u središnjem holu škole 14.10.2016., učenici novinarske skupine napisali su i kratak osvrt.

Tekst Malih novinara i nekoliko fotografija s Dana kruha, pronaći ćete pod "opširnije".

Krušni petak

Obilježavanje Dana kruha započeo je pozdravnim govorom učiteljice Valerije Vukelić Habuljko koju su vrlo profesionalno zamijenili učenici 3. c razreda te vodili priredbu do kraja.

Za 14. listopada pripremali su se i učitelji i učenici kako bi svojim recitacijama, pjesmama i igrokazom uljepšali taj dan. Uz pjesmu i glumu učenici su se sa svojim roditeljima potrudili ispeći najljepše i najukusnije kruhove i peciva. Publika je pred očima imala i proizvode i nastupe te je sve pozorno promatrala. Posebno su se, uz sve ostale izvrsne nastupe  istaknuli i zabavili publiku, učenici 2. e razreda s pjesmom „Pekar“. Na kraju svečanosti svećenik je blagoslovio kruh, ali i učenke te su oni pohrlili u učionice kako bi što prije isprobali sve krušne zalogaje.

Napisale:

Leonarda Šteko i Hana Đurinić, 6.e