Knjižnica Jelkovec: Upis prvašića i predavanje skloništa "Dumovec"
Autor: Ljiljana Studeni, 20. 10. 2016.

U povodu Mjeseca hrvatske knjige 2016. učenici  1. a razreda u pratnji učiteljice i majke učenice Marcele posjetili su Knjižnicu Jelkovec. Nakon upoznavanja prostorija Knjižnice Jelkovec prisustvovali su predavanju skloništa za nezbrinute životinje 'Dumovec'.

Više o događaju, pročitajte pod "opširnije".

Upis u Knjižnice grada Zagreba za učenike prvih razreda osnovnih škola je besplatan. Ispunjene pristupnice učenici su predali knjižničarki. Knjižničarka je učenike upoznala s prostorijama i knjižnom građom te će učenike učlaniti u Knjižnicu Jelkovec. Učenici su naučili posuđivati, čuvati i vraćati knjige te razlikuju knjižnicu od knjižare.

U Knjižnici Jelkovec gostovali su predavači skloništa za nezbrinute životinje "Dumovec". Suradnja s utočištem je započela predstavljanjem o samom utočištu i osnovnim informacijama o psima. Suradnja se nastavlja sa upoznavanjem ovih prekrasnih životinja i detaljnijim pregledom obaveza koje ovi ljubimci donose, ali i njihovog iznimnog karaktera. Učenici su na kraju predavanja pozvani u Dumovec.

Fotografije pogledajte OVDJE.