Knjižnica Jelkovec: 1.a na promociji slikovnice
Autor: Ljiljana Studeni, 8. 11. 2016.

Spisateljica  Nina Vađić i ilustratorica Ana Kadoić  u Knjižnici Jelkovec predstavile su nagrađenu slikovnicu Crvena Jabučica  učenicima i učiteljici 1.a razreda. Učenici su spoznali i doživjeli slikovnicu te dobili simboličan poklon.

Više o događaju - pod "opširnije".

Slikovnica na temu posvajanja nagrađena je na natječaju Piširiši u dvije kategorije, za tekst i za ilustracije. Priču o tome kako nastaje obitelj priča djevojčica, od milja zvana Crvena Jabučica. Ona govori o tome kako je njezina obitelj posebna i kako je ona posebna. Nju su Mama i Tata tražili po cijeloj zemlji. Ispunjavali su hrpe papira i pisali molbe. Strpljivo su čekali i bili sve tužniji.  Jednoga dana zazvonio je telefon pa su Mama i Tata u najljepšim odijelima i s darovima pojurili po svoju djevojčicu.  Kada danas kažu:  Jabučice naša crvena',  djevojčica zna da to na jeziku ljubavi znači: Svim te srcem volimo!