Prvi razredi na kazališnoj predstavi
Autor: Ljiljana Studeni, 4. 1. 2017.

Razredne učiteljice prvih razreda, učiteljice  u produženom boravku i logopedinja odvele su učenike prvih razreda u Gradsko kazalište Trešnja. Učenici su gledali predstavu Pipi Duga Čarapa redateljice Renate Carola Gatica. Razvijali su naviku kulturnog ponašanja u javnoj ustanovi  i usvajali osnovne pojmove vezane uz kazalište. Gledanjem predstave učenici su proširili svoja znanja iz područja medijske kulture.

Fotografije pogledajte pod "opširnije".

Na rubu gradića ležao stari, zapušteni vrt, a u vrtu bila oronula kuća u kojoj je stanovala Pipi Duga Čarapa. Bilo joj je devet godina i živjela je posve sama. Nije imala ni mame ni tate, a to je bilo doista zgodno, jer tako nije bilo nikoga tko bi je tjerao u krevet upravo onda kad bi joj bilo najljepše.

Pipi je odista bila neobično dijete. A najneobičnije u nje bila je njena silna snaga. Da, da, bila je tako strahovito jaka da na cijelom svijetu nema tog policajca koji bi joj snagom mogao biti ravan. Mogla je podići čitava konja samo ako bi htjela.

Kosa joj bila boje mrkve, spletena u dvije čvrste pletenice što su stršale posve ravno. Nos joj sličio krumpiru i bio pun puncat pjega od sunca. Ispod nosa našla su se velika, široka usta sa zdravim, bijelim zubima. I haljina joj bješe čudna. Pipi ju je sama sašila.

- Zovem se Pipilota Viktualia Zavjesić Peperminta Efraimova Duga Čarapa, kćerka pomorskoga kapetana Efraima Duge Čarape, prije straha i trepeta mora, a sada urođeničkoga kralja. Pipi mi je samo nadimak, jer tata misli da je Pipilota predugo ime za izgovaranje.

Gradsko kazalište Trešnja

Pripremila: Irina Vitez