Četvrti razredi u akciji „Čitam, dam, sretan sam…“.
Autor: Ljiljana Studeni, 22. 2. 2017.

Učenici četvrtih razreda Osnovne škole Jelkovec  pridružili su se svojim starijim kolegama, učenicima Srednje škole Jelkovec, u akciji „Čitam, dam, sretan sam…“. Marljivo su skupljali knjige i slikovnice i donosili ih u školu. Prikupljene knjige podijelit će se pedijatrijskim ustanovama na području Sesveta. Na taj će se način čitanje i čaroban svijet knjiga pokušati približiti što većem broju djece.

Više informacija  - pod "opširnije".

Najljepše je bilo na završnom susretu održanom, 14. veljače 2017. u prostoru Srednje škole Jelkovec. Tada su upoznali mladu spisateljicu Annu Kovačević koja im je predstavila svoju knjigu „Gdje se mogu igrati?“, napisanu u suradnji s prijateljicom Martinom Kranjc (obje buduće učiteljice!) te ih sve potakla na razmišljanje, maštanje, ali i akciju.

Knjiga otvara pitanje o mjestima za dječju igru, ali i progovara i o potrebi poduzimanja vlastite inicijative koja je potrebna kad se pojavi neki problem.

Četvrtaši su u razgovoru s Annom otkrili svoja omiljena i tajna i mjesta za igranje i dali pregršt ideja što učiniti ako im ih netko pokuša oduzeti.
Potaknuta velikim zanimanjem učenika, knjižničarka Jelena Pisačić, koja je također bila prisutna, pozvala je učenike da dođu u Knjižnicu Jelkovec i pronađu ovu zanimljivu knjigu .
Članice Novinarske skupine 4. e razreda pod budnim okom svoje učiteljice Vlatke Prelogar, porazgovarale  su sa spisateljicom Annom i poželjele joj još puno ovako poticajnih knjiga.

Pročitajte njihov intervju:

Razgovor s Annom Kovačević,
autoricom knjige Gdje se mogu igrati

• Što vas je potaknulo da napišete ovu priču?

Anna: Pa potaknuo me je događaj iz  moga sela…Isto je u blizini igrališta počela gradnja i tada se više djeca nisu mogli igrati jer su  radnici ostavljali svoj alat i igralište više nije bilo sigurno za djecu.

• Zašto ste se odlučili na suradnju sa gospođom Martinom Kranjc?

Anna: Martina je moja prijateljica s  fakulteta i ona mi je htjela pomoći. Ona je zapravo napravila ilustracije jer je njoj bila bolja likovna strana.

• Što se sve mora napraviti  da se izda knjiga?

Anna: A joj to ne znam baš… Mora se dosta toga napraviti, ne možeš to preko noći. Nama je trebalo oko godinu dana.

• Kako je vaša obitelj reagirala kada je saznala da želite biti spisateljica?

Anna: Bili su ponosni. Jako im se svidjelo!

• Tko vam je pomogao u ilustiranju knjige “GDJE SE MOGU IGRATI”?

Anna: U ilustriranju knjige pomogla mi je najbolja prijateljica Martina Kranjc koja ide sa mnom na fakultet. Ona je dosta kreativna i maštovita.

• Zašto ste se odlučili pisati za djecu,a ne za odrasle?

Anna: Odlučila sam pisati za djecu jer sam sa djecom dosta povezana i često provodim svoje slobodno vrijeme uz njih.

• Bavite li se samo pisanjem ili imate još neki hobiji?

Anna: U slobodno vrijeme idem u teretanu,trčim i uz to idem na fakultet. Ali najviše od svega posvećena sam pisanju knjiga

• Može li se živjeti samo od pisanja knjiga?

Anna: Od pisanja knjiga mogu živjeti samo poznati pisci koji su već izdali dosta knjiga. A pisci poput mene uz pisanje knjiga moraju imati još jedan posao.

S Annom Kovačević razgovarale Karla Ivančić, Dora Rešetar, Clea Filipaj Đidara i Tara Bosnić, učenice 4.e Osnovne škole Jelkovec.

FOTOGRAFIJE POGLEDAJTE OVDJE.