Izložba likovnih radova i likovna radionica - u našoj školi
Autor: Ljiljana Studeni, 7. 6. 2018.

Osnovna skola Jelkovec iz Novog Jelkovca, Sesvete, ugostila je izlozbu učenickih radova s istoimenog likovnog natječaja Želim, stvaram, oblikujem, u organizaciji Profil Kletta.

Tema je bila Slikam graditeljsku baštinu.

Učenik petog razreda OŠ Jelkovec, Vilim Buchec, osvojio je 3. nagradu za akvarel kule Lotrščak.

Izloženi su pobjednički radovi otisnuti u velikom formatu uz ostale pristigle na natječaj te objavljeni u bogatom katalogu. Izložba se može pogledati i na Virtualnoj galeriji Profil Kletta.

U sklopu izložbe za učenike organizirana je kreativna radionica izrade slikovnica s pop-up mehanizmom. Uživali su u učenju nove zabavne i korisne vještine s mentorima iz Profila i upoznali paper engineer Tenu Leticu, jedinu hrvatsku ilustratoricu koja koristi ovu fascinantnu tehniku.