OŠ Jelkovec ponovno je pokazala veliko srce i empatiju!
Autor: Mirela Mareljić Babić, 22. 12. 2018.

Tijekom mjeseca prosinca učenici i nastavnici organizirali su humanitarnu akciju pomoći napuštenim životinjama Udruge Sirius iz Požege...

Prikupili smo hranu, higijenske potrepštine, deke, ručnike.. te se na taj način zahvalili nesebičnim ljudima koji odvajaju svoje vrijeme kako bi pružili dostojanstven život napuštenim i nezbrinutim životinjama.

U četvrtak, 20.12.2018. volonteri udruge Sirius došli su u našu školu, održali predavanje te nas potaknuli da budemo dobri prema životinjama i prema svojim prijateljima te da uvijek pomažemo jedni drugima i poštujemo sva bića.
Učenici su upoznati da postoje azili u kojima mogu pomoći i udomiti ljubimca te tako steći novog prijatelja.
Isto tako im je naglašeno da ne uzimaju životinje ako im ne mogu osigurati prikladne uvjete za život.
S volonterima su bila dva psa koje su spasili i udomili.
Učenicima se svidjelo druženje s njima.

Naša pomoć možda nije velika, ali nadamo se da ćemo biti primjer i drugim školama, građanima te ih potaknuti da učine isto jer i životinje imaju pravo na dostojanstven život.
A zajedno možemo puno toga učiniti!

Hvala svim učenicima i profesorima koji su nesebično pomogli.

Profesorice: Sanja Červeny, Mirna Coljak, Anita Čakarun, Dora Babić, Danijela Čopor

Fotografije pogledajte ovdje.