"DANI OTVORENIH VRATA DUKATA"
Autor: Snježana Babić, 7. 2. 2019.

Dukat je otvorio svoja vrata učenicima 3. a i 3. c razreda u sklopu edukativno-zabavnog programa 'Dani otvorenih vrata Dukata'.

Potaknuti interesom učenika i učiteljica za posjete domaćoj prehrambenoj industriji, učenici su imali priliku posjetiti najveću mljekaru u Hrvatskoj i na taj način i iz prve ruke učiti o putu mlijeka 'Od polja do stola' te o važnosti svakodnevne konzumacije mlijeka i mliječnih proizvoda za pravilan rast i razvoj djece.

Edukativno-zabavni projekt 'Dani otvorenih vrata Dukata' sastojao se od dva dijela, posjete učenika zagrebačkom proizvodnom pogonu Dukata te učenja o proizvodnji, preradi i trženju mlijeka te važnosti konzumacije mlijeka u svakodnevnoj prehrani, a sve kroz igru te zabavne, mlijekom inspirirane, zadatke.

Zagrebački je Dukat za učenike 3. a i 3. c razreda pripremio i edukativnu knjižicu 'Dobro došli na mliječni put', pripremljenu upravo za učeničke posjete te zakusku i zdrave i ukusne poklon pakete proizvoda.

'U Dukatu smo naučili nešto novo i zahvalni smo onima koji su nam to omogućili.'

BARBARA JUKIĆ, 3. A

'Najbolje mi je bilo kada smo igrali igre.'

MARKO IVŠA, 3. A