23. Plazma Sportske igre mladih
Autor: Snježana Babić, 1. 5. 2019.

Na velikom  otvorenju 23. Plazma Sportskih igara mladih na Trgu bana Josipa Jelačića sudjelovali su i učenici naše škole. Više od 8.000 djece i mladih pretvorilo je Zagreb u centar amaterskog sporta Hrvatske. Na državnoj završnici u Savudriji našu školu predstavljat će Ante Tomičić koji je osvojio 1. mjesto za 2008. godište (atletika, 60 m). Drugo mjesto za 2008. godište osvojila je Matea Koska (atletika, 60 m).

Učenici su igrali turnure u atletici i graničaru, a užarenu atmosferu koncertom su pojačali Zaprešić Boysi pred više od 8.000 djece i mladih iz 16 gradova diljem Hrvatske. Voditelji Doris Pinčić Rogoznica i Silvano Gospodarić sudjelovali su u napetom komentiranju natjecanja. Igre su otvorene svečanim paljenjem plamena baklje iza koje su trčali učenici naše škole.

Podršku svim natjecateljima uputio je i Luka Modrić, ambasador Igara i  putem video poruke poručio:  ''Plazma Sportske igre mladih su najljepša sportska priča i ponosan sam što sam dio ove manifestacije''.

Osim sportskog dijela natjecanja sve okupljene dočekala su mnogobrojna iznenađenja te edukativne aktivnosti te okrijepa u Coca- Cola Cup corneru uz izbor  najboljeg sportaša Hrvatske, te Plazma, Hrvatska poštanska banka i Hrvatska pošta korneri.

Zoološki vrt je svim SIM-ovcima koji su stigli na Svečano otvorenje Igara poklonio besplatan posjet. Djeca su uživala, a mnogi od njih su Divlje srce grada Zagreba vidjeli prvi put.