STRUČNI SKUP
Autor: Snježana Babić, 28. 8. 2019.

Upotreba asistivne tehnologije  u  obrazovnom sustavu i svakodnevnoj nastavi

Razvoj, upotreba i implementacija tehnologije unutar obrazovnog sustava i svakodnevne nastave poput tableta, interaktivnih ploča, biofeedback tehnologije i raznih aplikacija donosi inovativne metode rada unutar pristupa poduke djece s neurorazlikama poput ADHD-a, disleksije, spektra autizma, Tourettovog sindroma i ostalih prirodnih različitosti ljudskog mozga proizašlih iz evolucije. Ispravna i dugoročno osmišljena upotreba takve tehnologije predstavlja revoluciju u procesu učenja kod djece s neurorazlikama i trebala bi biti u centru pažnje narednih nekoliko godina. Hrvatske škole prepoznale su potrebu i prednosti takve tehnologije te više od 16 škola trenutno koristi neki oblik asistivne tehnologije, dok se mnoge od njih informiraju ili spremaju na taj korak. Ideja ovog stručnog skupa je potaknuti kreiranje dijaloga o asistivnoj tehnologiji koja se koristi i/ili se može aktivno koristiti u svakodnevnoj nastavi, te rezultatima koji se postižu.                     Stručni skup se održava u petak, 6.9.2019. godine u sklopu sajma Growing Up na Zagrebačkom Velesajmu.

Program stručnog skupa nalazi se u prilogu.

STRUCNI_SKUP_PROGRAM.pdf (493.72 KB)