PROBUDI DOBRO U SVIJETU
Autor: Snježana Babić, 5. 12. 2019.

Dragi roditelji,

Pozivamo Vas na sudjelovanje u provedbi programa “Za 1000 radosti” Hrvatskoga Caritasa. Ove godine Hrvatski Caritas vodi akciju pod nazivom “Probudi dobro u svijetu!” Potaknuti vašim reakcijama i prilozima, prikupljamo pomoć za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj.

Pogledati pod opširnije!

Želimo istaknuti da dobro nije samo priželjkivani ishod, nego plod koji nastaje kada riječima, djelima i stavovima ondje gdje jesmo u sebi i oko sebe budimo i potičemo dobro.  Ovogodišnje narukvice izrađene su u pet boja s porukom “Probudi dobro u svijetu!”  za sve učenike osnovnih i srednjih škola.  Pozvani su svi učenici i učenice, ali i učitelji, nastavnici, stručni suradnici koji se žele uključiti – ako mogu – siromašnim obiteljima pomognu prilogom od 5 kuna.   Željeli bismo ohrabriti i osnažiti nastojanja učitelja, nastavnika i stručnih suradnika da se djeca i mladi prepoznaju kao oni koji – gradeći zajedno s drugima u društvu duh solidarnosti, zauzetosti, socijalne osjetljivosti i darežljivosti – mogu vježbati biti nositeljima dobrih promjena u životima ljudi oko sebe.

Vaši vjeroučitelji