KONCERT JAZZ GLAZBE
Autor: Mirela Mareljić Babić, 10. 10. 2012.

Učenici sedmih i osmih razreda OŠ Jelkovec  prisustvovali su koncertu jazz orkestra Hrvatske Glazbene mladeži (HGM).

Koncert je održan  u dvorani Narodnog sveučilišta „Sesvete“ u subotu, 06.10.2012.g. u 16,00h.

Osim izvođenja pjesmi na koncertu je bilo i razgovora s austrijskim dirigentom Sigi Feiglom i to na engleskom jeziku. On je učenicima objašnjavao kako koji instrument zvuči, a glazbenici su njegove riječi demonstrirali.

POGLEDAJTE SNIMKU!

Koncert je zabilježila Hrvatska radio televizija, a neki učenici naše škole dali su izjave o svojim dojmovima o koncertu.

Reportaža o koncertu biti će emitirana u emisiji „Školski sat“ u srijedu  17.10.2012.g. u 9,10h. A fotografije pogledajte u foto galeriji.

Nekoliko komentara učenika o koncertu:

„Koncert mi se svidio. Čula sam: bubnjeve, klavir, trube, trombone, saksofone, bas gitaru. Najviše su mi se svidjele trube s prigušivačima! Dirigent mi se svidio, a za glazbenike mislim da su jako nadareni!“

Dora Poljak, 8.c

„Najviše mi se svidjela izvedba pjesme „Hard Day's Night“ skupine The Beatles. Bila je posebna zbog jazz varijante. Bilo mi je žao što je jako kratko trajalo. Htjela bih to ponoviti!“

Vlatka Čukelj, 8.c

„Bilo je zanimljivo vidjeti jedan takav orkestar uživo iz blizine. Iznenadila sam se koliko je glasno bilo.“

Antonija Budim, 8.a

„Drago mi je što sam otišla na koncert jer možda više neću imati prilike za to. Bilo mi je zanimljivo što nam dirigent sve objašnjava na engleskom i čudom sve sam razumjela!“

Jospia Zubak, 8.a

Najbolje mi je bilo kada smo upoznavali instrumente svakog posebno. Najviše mi se svidjela jedna pjesma gdje su se jako isticale trube! Željela bih to opet ponoviti jer je bilo jako lijepo!“

Tamara Kranjčec, 8.e

Ivana Stojković, prof.