Micro:bit

Saznajte svoj OIB

Ispis statistike od 27. 8. 2010.

Ukupno: 351993
Međunarodni tjedan gluhih osoba
Autor: Snježana Babić, 29. 9. 2020.

Dan gluhih u 1.  A razredu

Međunarodni tjedan (Dan) gluhih obilježava se u cijelom svijetu svake godine posljednjeg tjedna u rujnu. Cilj obilježavanja Međunarodnog tjedna gluhih je podizanje svijesti  o specifičnim problemima i potrebama gluhih osoba. Tim povodom gošća u 1. A razredu bila je učiteljica Antonija Marija Kešinović.

Kroz zanimljive i zabavne aktivnosti skrenula je pažnju učenicima na probleme s kojima se suočavaju gluhe osobe. Pokazala je učenicima aparatiće za uši i naglasila kako u Hrvatskoj sve više gluhe djece pohađa redovnu nastavu sukladno trendu inkluzije djece s teškoćama u razvoju u redovni obrazovni sustav te Zakonu o hrvatskom znakovnom jeziku.

Međunarodni dan znakovnih jezika obilježava se u sklopu Međunarodnog tjedna gluhih. Učiteljica Marija Antonija Kešinović naučila je učenike pozdrav ,,Dobar dan!'' na hrvatskom znakovnom jeziku.

Moto Međunarodnog tjedna gluhih je ,,Potvrđivanje ljudskih prava gluhih''.