Svjetski dan razglednice u OŠ Jelkovec
Autor: Snježana Babić, 9. 10. 2020.

Učenici 4. a uključili su se 1. listopada u obilježavanje prvog Svjetskog dana razglednice koje provodi Hrvatska pošta u okviru projekta World Postcard Day. U tom je projektu ove godine sudjelovalo oko 500 osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, a njegov je cilj približiti djeci šarm i vrijednost razglednica.

Učenici su pogledali su video uradak i u njemu upoznali Marka Markicu, maskotu Hrvatske pošte, koji im je ispričao zanimljivu povijest razglednica i poštanskih maraka i naučio ih kako pravilno adresirati razglednicu, a zatim su i sami pristupili pisanju razglednica prijateljima u razredu, bakama, djedovima.

I na kraju, zaključili su kako je lijepo pisati, ali i primati razglednice jer tako pokazujemo da mislimo na druge, a vidimo i da drugi misle na nas…

Ivančica Toić

učiteljica 4.a