Ovaj mjesec: 2031
Dan kruha, Dan jabuka i Dan kravate u 1. A
Autor: Snježana Babić, 22. 10. 2020.

Sukladno epidemiološkim mjerama učenici 1. A razreda s učiteljicama Irinom i Petrom te roditeljima obilježili su Dan kruha, Dan jabuka i Dan kravate.

Tijekom vikenda izradili su maštovite kuhare i kuharice od kuhača, ispekli su kruh, kolače i peciva i osmislili su prikladnu odjevnu kombinaciju.
Tijekom vesele priredbe izgovarali su zanimljivosti o kravati i poslovice o kruhu. Krasnoslovili su pjesmu Kruška, jabuka, šljiva te pjevali pjesmu Pekar uz plesne pokrete. Za uloženi trud prvašići su bili nagrađeni velikim  pljeskom i širokim osmijehom.
Uz zajedničko blagovanje kruha, peciva, kolača i jabuka pokazali su zahvalnost za plodove zemlje i darove kojima su bili darovani tijekom cijele godine kao pojedinac, obiteljska i razredna zajednica.

Irina Vitez