Međunarodni dan osoba s invaliditetom 3.12.
Autor: Snježana Babić, 3. 12. 2020.

Učenici 3.c razreda zajedno su sa svojom učiteljicom Snježanom  Babić  3.12.2020. obilježili Međunarodni dan osoba s invaliditetom.                                                                            Cilj obilježavanja je bio uživjeti se u ulogu djeteta s teškoćama u razvoju, razumjeti njihova ograničenja, osvijestiti doživljaj oštećenja sluha, vida i tjelesnog invaliditeta, razviti empatiju prema takvoj djeci te uvažavati različitosti. Učenici su kroz radionicu upoznali pojmove „čitanje s usana“, „znakovni jezik“ i „neverbalna komunikacija“. Naučili su i kako putem pisanja po dlanu možemo komunicirati sa gluhonijemim i slijepim osobama..

Izradili su plakat „ Bonton u komunikaciji s osobama s invaliditetom“. Naučili su kako i na koji način im možemo prići i po potrebi pomoći.

Na kraju su izrađivali i čestitke i pisali poruke  za jednu prekrasnu učenicu Anđelu koja nam je, na inicijativu učenika, taj dan bila dragi gost u razredu.

Fotografije možete pogledati u foto - galeriji!

Učiteljica Snježana Babić