Pet javora za Svjetski dan zaštite šuma
Autor: Administrator , 22. 3. 2013.

21. ožujka 2013. godine,  učenici osmih razreda zajedno sa svojim razrednicima zasadili su pet javora u dvorištu škole. Time su obilježili Svjetski dan zaštite šuma.

Naši mlađi učenici, učenici četvrtih razreda, istoga su datuma (povodom  obilježavanja Dana darovitih učenika i Svjetskog dana šuma, 21.3.), sudjelovali u projektu ''Drvo i ja, prijatelja dva'' pod vodstvom Udruge ''Šumski put''.

Pokrovitelji akcije učenika osmih razreda su Zagrebački holding, te podružnice Stanogradnja i Zrinjevac, na čijim stranicama možete nešto više saznati o samoj akciji, a fotografije pogledati u foto-galeriji.

Učenici četvrtih razreda su kroz projekt «Drvo i ja, prijatelja dva» upoznati s pojmom životni uvjeti i važnosti sadnje stabala. Nakon teorijskog dijela koji je odrađen kroz pjesmu, ples i kviz u učionici, iskušali su i svoje vrtlarske sposobnosti u školskom dvorištu, sadeći sadnice voćaka koje je donirala Udruga «Šumski put».