Svjetski dan zaštite okoliša
Autor: Administrator , 22. 8. 2013.

5. lipnja 2013.

Već godinama u cijelom svijetu, 5. lipnja, obilježava se Svjetski dan zaštite okoliša. U današnje vrijeme u svijetu posebnu pozornost posvećujemo zaštiti okoliša. Kao i u svakoj državi svijeta, tako i u Hrvatskoj.

U našoj školi tijekom cijele godine se održavaju ekološke radionice koje vode profesori naše škole. U tim radionicama sudjeluju učenici koji su više informirani o zaštiti okoliša te putem raznih igara, prezentacija, crteža i sastavaka podučavaju druge učenike o zaštiti okoliša.

Profesor engleskog jezika, Nikola Hodalj, predložio je da učenici viših razreda posebno obilježe taj dan. U školskoj auli, 5. lipnja 2013. g. u 12:20 bila je priredba na kojoj su učenici predstavili svoje radove.

Sedmi razredi napravili su prezentaciju na temu "Globalno zatopljavanje, Ugrožene životinje, Kako pomoći okolišu" na engleskom jeziku, šesti razredi pisali su sastavke na temu "Svemirski brod Zemlja" i "Neispričana priča o planetu Zemlji", osmi razredi su radili likovne radove na temu "Šuma i šumske životinje", a peti razredi su pripremili kratko izlaganje o okolišu, sve u suradnji s profesoricom Sanjom Červeny.

Priredbu je na kraju uljepšala pjesma "Lijepa naša Hrvatska" u izvedbi nekoliko učenica šestih razreda.

foto-galerija