POZIV NA AKCIJU ZA ŠKOLSKU KNJIŽNICU
Autor: Ljiljana Studeni, 5. 3. 2014.

Obavještavamo Vas da ćemo na inicijativu Vijeća roditelja u suradnji s Učiteljskim vijećem pokrenuti akciju prikupljanja sredstava i lektirnih naslova za školsku knjižnicu.

Akcija će trajati do 1. lipnja 2014., a počinje već danas. Sve aktivnosti izrade prigodnih predmeta kao i radionica po razrednim odjelima objedinit ćemo u aktivnost naše Zadruge Zagi kako bismo potaknuli što veći broj učenika na  sudjelovanje u ovoj plemenitoj akciji. Na našem Uskršnjem koncertu 21. ožujka 2014. godine imat ćete priliku kupiti dječje radove, a svaki razredni odjel zasebno će prikupljati sredstva do 1. lipnja 2014. Knjižničar škole pripremit će popis potrebnih lektirnih naslova i postaviti na web stranicu, pa vaš doprinos može biti i u obliku knjige, do 1. lipnja 2014. godine.

Ravnateljica: Renata Flajhar

Prikaz potreba i stanja lektirnog  fonda po razredima

Prikaz potreba i stanja lektirnog  fonda po razredima dan je u tablicama 1-8. Naslovi  su izabrani prema HNOSU čije preporuke stoje uz prikaz stanja i potreba lektirnog fonda za svaki razred na početku tablice. Objašnjenje tablice: Naslov- lektirni naslov zastupljen u knjižnici u određenom broju (Komada), Cijena  primjerka-cijena po kojoj je knjižnica kupila knjigu od dobavljača, Dokupiti naslova- broj knjiga koji je potrebno dokupiti za zadovoljenje standarda od 30 do 40 knjiga po naslovu, Cijena katalog nakladnika- cijene kataloga nakladnika prema web katalogu nakladnika na dan 25.veljače 2014. (služe okvirno za stvaranje predodžbe korisnika o visini potreba i vrijednosti knjige), Naslov kurziv-knjižnica ne posjeduje naslov (desiderata).

Školski knjižničar: Karlo Vranješa

Prikaz potreba lektirnog fonda po razredima možete pronaći u priloženom dokumentu.