CIVITAS I ZNANSTVENICI - ZA ZNANJE MLADIMA
Autor: ANICA KEDAČIĆ, 5. 3. 2014.

I ove školske godine OŠ "Jelkovec" surađuje s udrugom Civitas na projektu 'Civitas i znanstvenici – za znanje mladima'. Nastao je nadgradnjom sadržaja i aktivnosti nakon višegodišnjeg iskustva održavanja radionica i predavanja projekta "Civitas i znanstvenici protiv nasilja", voditelja i temeljnog začetnika prof. dr. sc. Ivana Đikića.

Predavanje kojem će tema biti 'Taj čudesan svijet molekula'  biti će 20.03.2014 u 13.10

Voditeljica projekta 'Civitas i znanstvenici – za znanje mladima' je prof.dr.sc. Đurđica Ugarković, naslovna redovita  profesorica PMF-a, znanstvena savjetnica IRB-a. Projekt se provodi na nacionalnoj razini u 8 županija, u 10 osnovnih i srednjih škola. Partneri projekta su Centar Dubrava i OŠ "Ivan Goran Kovačić", Gora, a ciljevi su mu nadogradnja novih znanja i vještina, upoznavanje s važnošću znanstvenog rada i rezultata postignutih u znanosti te prepoznavanje vlastitih potencijala i motiviranje na školovanje za što viši stupanj izobrazbe, uključujući i mlade s motoričkim teškoćama. Također, jedan od bitnih ciljeva je i približiti Hrvatsku ljestvici zemalja koje su prepoznate kao one u kojima veći broj osoba s invaliditetom, a u skladu sa svojim mogućnostima ostvare željenu izobrazbu, sve do najviše razine. Sve aktivnosti se provode integracijskim oblikom rada unutar interaktivnih radionica, predavanja, vježbi i mini terenskog istraživačkog rada u laboratorijima te u suradnji sa znanstvenicima iz Rijeke i Zagreba. Ove će godine, već treću godinu za redom, predavanje održati prof. dr. sc. Branimir Bertoša.