Dan sporta i tehničke kulture u našoj školi
Autor: Ljiljana Studeni, 5. 5. 2014.

Dana, 2. svibnja, 2014. godine, prigodnim sportskim sadržajima obilježili smo Dan sporta i tehničke kulture u našoj školi.

Program je započeo u 9,00 sati ispred škole, gdje su učenici petih i šestih razreda demonstrirali svoju spretnost u vožnji bicikla na biciklističkom poligonu. Poligon nije bio jednostavan, ali uz bodrenje prijatelja, svi su ga sudionici uspješno svladali.

U 10,00 sati uslijedio je nastavak sportskih aktivnosti u školskoj sportskoj dvorani. I ove godine odaziv je bio dobar te su učenici viših i nižih razreda imali priliku okušati se u sljedećim sportovima: malom nogometu (dječaci nižih i viših razreda), stolnom tenisu, badmintonu i igri graničara (djevojčice nižih razreda osnovne škole).

Sport je važan u svim područjima ljudskog života. Pozitivni aspekti redovite tjelesne aktivnosti očituju se kod fizičkog i mentalnog zdravlja te psihosocijalnog razvoja. Nikada nije prerano započeti s usvajanjem zdravih navika i edukacijom o važnosti tjelesne aktivnosti: studije pokazuju da većina djece koja se bave sportom i tjelesno su aktivna u djetinjstvu, zadrže takve navike i u odrasloj dobi.

Sport ima pozitivan učinak na razvoj osobnosti – djeca koja se od malena bave nekom sportskom aktivnošću, već u ranoj životnoj dobi razvijaju radne navike i samodisciplinu. Sport ima pozitivnu ulogu i u emocionalnom razvoju djece budući da olakšava i proces socijalizacije.

Stoga ćemo i dalje u našoj školi promicati sport i sportske aktivnosti obilježavanjem Dana sporta, ali i nizom sportskih aktivnosti u izvannastavnome radu.

Zahvaljujemo učenicima i roditeljima koji su svojim dolaskom i sudjelovanjem u obilježavanju Dana sporta doprinijeli našim nastojanjima u promicanju kvalitete života.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.