Predavanje o atomima i molekulama
Autor: ANICA KEDAČIĆ, 2. 4. 2014.

U našoj školi 20.03.2014. organizirano je predavanje o atomima i molekulama „Taj čudesan svijet molekula“ - vezano uz kemiju 7.razreda. U školu je došao profesor doc. dr. sc. Mranimir Bertoša sa Instituta Ruđer Bošković kako bi doznali nešto više o svijetu molekula i atoma te bolje shvatili i razumjeli gradivo.

Nakon profesorova predavanja profesorica Sanja Červeny vodila nas je 30.04.2014. u posjet Institutu Ruđer Bošković.

Kada smo došli u institut sve je izgledalo pomalo neobično.U jednoj prostoriji jedan od znanstvenika instituta izveo nam je pokus koji je zaista bio čudesan. Nakon pokusa odveli su nas u jednu hladniju prostoriju u kojoj oni najčešće rade. U njoj smo svi imali priliku postati mali znanstvenici te sami probati baratati različitim priborom.U trećoj prostoriji služili smo se mikroskopom i probali uloviti male kristaliće.

Kada smo obišli sve prostorije koje su nas zanimale profesor nas je proveo po dvorištu instituta. Na kraju smo se fotografirali i zahvalili profesoru što nas je lijepo ugostio.To je bilo jedno vrlo lijepo iskustvo iz kojeg smo mnogo toga naučili.

Ružica Cebocci, 7.b