Mali kulturnjaci četvrtih razreda na Edukativnom koncertu za djecu
Autor: Ljiljana Studeni, 19. 10. 2014.

Mjesto radnje: Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Vrijeme radnje: 10. listopada, 2014. god.

Događaj: Edukativni koncert za djecu Film i gazba u izvedbi Simfonijskog orkestra HRT-a

Sudionici: Mali kulturnjaci  četvrtih razreda pod vodstvom  učiteljica Ele Ivanišević i Anite Krišto

Više informacija pročitajte pod “opširnije”.

Dana, 10. listopada, 2014. godine, učenici četvrtih razreda uživali su u slušanju filmske glazbe u izvedbi Simfonijskog orkestra HRT-a pod ravnanjem dirigenta Alana Bjelinskog. Program se sastojao od nekoliko skladbi iz poznatih naslova dječjih igranih filmova koje su skladali vrhunski i poznati glazbeni umjetnici:

Paul Dukas: Čarobnjakov učenik

Arsen Dedić: Vlak u snijegu

Dinko Appelt: Koko i duhovi

John Williams: Harry Potter

U raskošnoj Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog  učenici su pod vodstvom učiteljica četvrtih razreda Ele Ivanišević i Anite Krišto, koje u našoj školi vode izvannastavnu skupinu četvrtih razreda Mali kulturnjaci, sudjelovali i u iznimno zabavnoj edukaciji te imali prigodu doznati kako glazbena i filmska umjetnost utječu jedna na drugu, te zašto je glazba prisutna na filmu još od doba nijemoga filma.

Učenici su bili oduševljeni programom Simfonijskog orkestra HRT-a. Imali su i priliku upoznati instrumente koji ga čine te uočiti i doživjeti složenost i težinu posla koji obavlja dirigent obzirom da su kamere prenosile pojedinosti događaja s pozornice i na videozidu dvorane. Također su se i sami mogli okušati u ulozi dirigenta jer su u jednom dijelu programa pozvani da dirigiraju orkestrom. Dodatno veselje priuštili su im mađioničar Luka Vidović, susret s glumcima iz njima poznatih i omiljenih filmova, s filmskim redateljem te jednim posebnim zborom.

Veselju nije bilo kraja kada su četvrtaši doznali da je dirigent Alan Bjelinski sin glazbenika Brune Bjelinskog, po kojemu nosi naziv jedna ulica u našem naselju Jelkovec. Naravno, fotografiranje s uvaženim dirigentom, bilo je neizbježno!

Fotografije koje možete vidjeti u foto-galeriji svjedoče o ovom događaju, a njihovi su autori učenici 4.a razreda, članovi izvannastavne Medijske skupine: Karlo Domazet, Filip Jurčić i Jan Mesić.