KONCERT KLASIČNE GLAZBE ZA UČENIKE
Autor: ANICA KEDAČIĆ, 20. 10. 2014.

U četvrtak 09.10.2014.godine u 13h u Narodnom sveučilištu u Sesvetama održan je koncert  gudačkog kvarteta „Porin“ .

Koncert je organiziran u sklopu projekta

„Glazba u mom kvartu“,

a namijenjen je učenicima osnovnih škola Sesveta i okolice. Šezdeset  učenika naše škole prisustvovalo je koncertu.

Učenici su mogli uživati u najpoznatijim djelima za gudački kvartet koje su skladali W.A. Mozart, L. Sorkočević, J. Strauss, ml., A. Dvorak,  D. Šostakovič i I. Malec.

Učenici su kroz razgovor s glazbenicima mogli naučiti kako zvuči violina naspram viole i violončela te koji sve načini sviranja na gudačkim instrumentima postoje.

Na kraju su glazbenici pozvali učenike koji su se istaknuli svojim točnim odgovorima tijekom koncerta, da i sami pokušaju svirati na gudačkim instrumentima!

Bio je to događaj za pamćenje!