MAKSIMIRSKI VRTLARI
Autor: Ljiljana Studeni, 7. 10. 2015.

Učenici četvrtih razreda sudjelovali su u eukativnom programu 'Maksimirski vrtlari'  koji je provela Javna ustanova 'Maksimir'. Na praktičan način upoznali su život biljaka i njihove posebnosti. Svoje biljke sijali su iz sjemena i presađivali su presadnice. Uočili su potrebne uvjete za rast biljaka, raznolikost unutar biljnog svijeta i osnovne načine rasprostranjivanja biljaka.

Više informacija - pod "opširnije".

Na početku integriranog nastavnog dana učenici su obišli park promatrajući biljke i uvjete života. Prisjetili su se glavnih dijelova biljaka te njihovih prilagodbi. Tik uz Veliku pozornici ocrtavali su platnene vrećice. Sijali su sjeme nevena i presađivali presadnice bosiljka te raspravljali o uvjetima života i daljnjoj brizi za biljku. Nakon edukativne igre 'Prepoznaj sjemenku' razvrstavali su i određivali sjemenke i plodove i upoznavali njihovu ulogu. Na putu prema Vratarevoj kućici ponavljali su naučene sadržaje.

Učenici četvrtih razreda Osnovne škole Jelkovec 18. 9. 2015. godine zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su na radionicu Mali vrtlari koja se održavala u parku Maksimir. U parku Maksimir učili smo o životu biljke i pravila ponašanja u prirodi, sijali smo i sadili. Bilo nam je zabavno i poučno.

Patricia, Ana i Marina, 4. E

Bilo nam je odlično zato što smo sadili biljke.

Stella i Martina, 4. E

U Maksimiru nam je bilo prekrasno jer smo dobili vlastitu biljku.

Damir i Leonardo, 4. E

Bilo nam je odlično jer smo puno toga naučili.

Petra i Marijan, 4. E

U parku Maksimir bilo mi je lijepo. Sadili smo cvijeće i rješavali listiće. Igrali smo gumi-gumi. Dobili smo vrećice i biljke.

Barbara, 4. A

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.