Obilježili smo Svjetski dan jabuka
Autor: Tomislava Bakić, 24. 10. 2011.

U suradnji s Gradom Zagrebom, Gradskim uredom za obrazovanje, kulturu i šport te Gradskim uredom za poljoprivredu i šumarstvo naša je škola po drugi puta bila domaćin proslave Svjetskog dana jabuka, koji se u svijetu tradicionalno obilježava 20. listopada.

Cilj obilježavanja je uputiti na važnost jabuka, jer kako kaže stara poslovica “Jabuka na dan tjera doktora iz kuće van!”

Jabuka je dokazano zdrava namirnica. Iako jabukama ne možemo izliječiti ni jednu bolest, njihovim svakodnevnim konzumiranjem možemo spriječiti pojavu mnogih zdravstvenih poteškoća i oboljenja.

Uz prigodne prozne, likovne radove i dramsko-glazbene igrokaze, održana je i izložba jabuka, kao i mnogobrojne igre s jabukama. Pobjednici u igrama s jabukama na dar su simbolično dobili upravo jabuke. Učenici su imali priliku ocijeniti i kvalitetu jabuka.

učiteljica Snježana Babić