Poziv: Humanitarna akcija "Dođi, vidi, pomozi" - za djecu u izbjegličkoj krizi
Autor: Andreja Flanjak, 11. 11. 2015.

Muzej suvremene umjetnosti Zagreb i Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb u subotu 14. studenoga 2015. od 15 do 20 sati obilježavaju Međunarodni dan tolerancije humanitarnom akcijom Dođi, vidi, pomozi – za djecu u izbjegličkoj krizi.

Za više informacija, kliknite na opširnije.

Tekst prenosimo u cjelosti:

Po svemu smo više slični nego različiti.

Hrvatska je bezbroj puta i na bezbroj načina pokazala svoje humano lice. Prisjećajući se ratnih stradanja prije gotovo četvrt stoljeća, pozivamo vas da i ovaj put zajedničkim snagama sačuvamo dostojanstvo ljudi u potrazi za sigurnim domom i životom.

Kad se mnogo ruku složi, svatko može pridonijeti da lica djece na dugom i neizvjesnom putovanju sačuvaju osmjeh i bezbrižnost. Bez obzira odakle su i kamo idu, sva imaju pravo na dostojanstveno djetinjstvo.

Muzej suvremene umjetnosti i Gradsko društvom Crvenog križa Zagreb, u subotu 14. studenoga 2015. od 15 do 20 sati, obilježavaju Međunarodni dan tolerancije humanitarnom akcijom "Dođi, vidi, pomozi – izbjegloj djeci".

U želji da barem malo pomognemo najranjivijoj skupini među izbjeglicama, djeci, Pedagoški odjel MSU-a u suradnji s Crvenim križem Zagreb osmislio je program cjelodnevnog druženja namijenjen svima – malenima, malo većima, starijima, grupama i obiteljima. U velikom prostoru našeg Muzeja održavat će se likovni, glazbeni, kazališni i filmski programi, a u mnogima će sudjelovati sama djeca, ali i poznati glazbenici poput grupe Vatra.

Prikupljat ćemo novčane donacije, dječju hranu, higijenske potrepštine, zimsku obuću i odjeću za djecu.

Događaj nesebičnim radom pomažu i brojni volonteri.

Novosti pratite na našoj FB stranici.

Za pregled programa otvorite priloženi dokument.

Dodji,_vidi,_pomozi.pdf (4.15 MB)