Proljetno čišćenje šume
Autor: Ljiljana Studeni, 8. 4. 2016.

Dana, 18.3.2016. učenici 1.e razreda odradili su svoju prvu  “Eko akciju“ u obližnjoj šumi, nedaleko od naše škole.

Više o ovoj hvale vrijednoj akciji, pročitajte pod «opširnije».

Fotografije možete pogledati ovdje.

Krajem veljače prvi puta smo obišli šumski put sa svojom učiteljicom, te uz mnoge proljetnice uočili brojne prizore odbačenog otpada. Ubrzo smo se organizirali, navukli rukavice, obuli čizme, pripremili vreće za smeće te krenuli u akciju.

Dan je bio sunčan i prekrasan….

Do prekrasne šume pune raznog bilja, divnog drveća i mirisnog cvijeća, dijelilo nas je pet minuta ugodne šetnje.

Bili smo spremni na puno posla te smo se na ulazu u šumu brzo organizirali i podijelili zadatke. Krupni otpad, poput dijelova televizora, madraca i sl., stavljali smo na hrpu koja je postajala sve veća.

Ubrzo se stvorilo brdo otpada.

Bolje da ne nabrajamo što smo sve pronašli i koliko smo se začudili odraslima i njihovom nemaru za naš okoliš.

Ipak, našoj sreći nije bilo kraja jer smo iza sebe ostavili čiste i mirisne puteljke, kao stvorene za ugodne šetnje.

Zahvaljujući velikodušnoj pomoći gospođe Ireni Jerković, majci dvoje učenika naše škole, otpad je odvezen i recikliran.

Šuma je spremna za nove savjesnije šetače koji će cijeniti sve što nam priroda nudi i s ljubavlju  joj se iznova vraćati.

Nadamo se da će ova akcija potaknuti sve nas na razmišljanje o tome kakav svijet ostavljamo svoji potomcima te kako će bolje brinuti o okolišu u kojemu svi živimo.

Veliki pozdrav od 1.e! smiley